Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Kupovina novog vozila za taxi- povratak carine ili pdv-a? (2008.god)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Kupovina novog vozila za taxi- povratak carine ili pdv-a? (2008.god)

Počalji od proko taj Čet 10 Apr 2008, 23:50

Mozda sam malo dosadan, ali me interesuje sledece?
Imam nameru da kupim nov ili nekoliko godina star auto za taxy. Hteo bih i da otvorim firmu i da auto registrujem na firmu. Interesuje me da li postojhi povracaj novca od carine ili pdv-a posto vozilo ide u taxy?
Dosta njih mi je napomenulo da ima povracaj novca, ali niko ne zna kako, na koji nacin i sta treba da se uradi? Ako neko moze da mi objasni, ako je kupovao nov auto, a imao je povracaj novca od carine ili pdv-a?
Unapred hvala!!!
drunken  drunken  drunken
proko
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 8
Datum upisa : 10.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Re: Kupovina novog vozila za taxi- povratak carine ili pdv-a? (2008.god)

Počalji od to je to taj Čet 10 Apr 2008, 23:59

Koliko je menipoznate pdv mora da se plati e sad mislim da s ene isplati kupovati auto na firmu pogotovo ne na taxi firmu skuplja je registracija, nisi vlasnik kola nego firma kad prodajes auto ako ga prodajes fizickom licu mora da se plati porez na kupoprodajni ugovor. Oslobodjen si samo carine ali imas zabranu otudjenja.
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2900
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od proko taj Pet 11 Apr 2008, 00:13

Znam ja to da je skuplje sve! Ali u ovom mom malom gradu da bi imao jos jednog vozaca, moras da registrujes auto na firmu, ne mozes da imas vozaca a da imas radnju! Znaci, mora firma i tek onda mozes da prijavis vozaca. Ne mogu sam da izdrzim ceo dan da radim!
proko
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Pet 11 Apr 2008, 17:17

Proko ,da bi imao pravo na povracaj PDV-a ,moras da imas godisnji promet preko 2000.000 dinara, ada to prijavljes ,a to ti se ne isplati.Za oslobadjanje od carine moras da si najmanje dve godine taksista i tri godine ne smes da prodas auto
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1092
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od proko taj Pet 11 Apr 2008, 22:00

Ok, hvala! Samo me interesuje kad kupim auto 3-4 godine star od neke auto kuce,gde i kome treba da se obratim za povratak carine i sta mi treba od dokumenata?
Kod nas je sad donet zakon da u taxy ne moze auto stariji od osam godina!
I interesuje me da li carina moze da se povrati i ako se auto vodi i na radnju ili na firmu?

:?: :suspect: :suspect: 🇳🇴 🇳🇴
proko
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet 11 Apr 2008, 22:24

koliko ja znam taxisti su oslobodjeni i carine i poreza kad kupuju automobil za taxi usluge. Znaci podnosis sve potrebne papire, da se automobil koristi u te i te svrhe i oslobodjen si tih dazbina

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od proko taj Pet 11 Apr 2008, 22:29

Ali to meni nije jasno! Da li sa tim papirima ja treba da idem u opstinu, ili kad uzmem papire da idem na carinu...
Da li se sve to placa, pa posle oni vracaju pare na racun?

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
proko
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Pet 11 Apr 2008, 23:14

Sto das pare drzavi veruj mi nevraca neznam za povracaj ali pri kupovini auta uz odgovarajuce potvrde iz privredne komore oslobodjen si carine i u startu necarinis kola a porez placas a ako je auto vec ocarinjen neznam dali kasnije a mislim da nemoze da se vrati carina koja je placena u fazonu taknuto maknuto . pozdrav od mene
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1103
Godina : 51
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maniac taj Sub 12 Apr 2008, 00:19

Evo kako je to islo u mom slucaju.
Vozilo je jos bilo na strane table,uzeo sam sve podatke i u zavodu za standardizaciju podneo zahtev da se utvrdi da je auto EURO 3.
Kad sam bio siguran da je ok( tri nedelje im je trebalo ) podneo sam molbu u privrednoj komori za uvoz stranog vozila,da utvrde navodno da se ne pravi kod nas ( vecu glupost nisam cuo ). To je trajalo 2 dana.
Posle toga u ministarsvu finansija pises molbu da te oslobode placanja carine,to cekas oko nedelju do deset dana.
Zatim,prijavljujes vozilo na carinarnici za zarinjenje bez obzira sto istu neces platiti,jer moraju da je obracunaju da bi znali koliki PDV da ti odrede.
Vozilo ostaje kod njih kao u redovnom postupku,placas speditera za usluge i kada je gotovo,uplacujes PDV,teras auto na tehnicki i registrujes.
Imas zabranu otudjenja tri god.

Nadam se da sam bar malo pomogao,ah da PDV moras platiti.

Pozdrav!
maniac
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 52
Datum upisa : 22.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sub 12 Apr 2008, 09:39

Jedino nisi napisao čoveku da na svakom mestu mora da plati taksu po nekoliko hiljada dinara... pale pale pale
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2900
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maniac taj Ned 13 Apr 2008, 11:13

Tacno tako.. Rolling Eyes
maniac
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Datum upisa : 22.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od as taj Ned 27 Apr 2008, 12:34

romantik ::koliko ja znam taxisti su oslobodjeni i carine i poreza kad kupuju automobil za taxi usluge. Znaci podnosis sve potrebne papire, da se automobil koristi u te i te svrhe i oslobodjen si tih dazbina
Samo da znaš da smo oslobođeni samo carine, ali ne i PDV-a za sada, a posle izbora možda ničeg, a možda i PDV-a.

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 296
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od as taj Ned 27 Apr 2008, 13:46

proko ::Ali to meni nije jasno! Da li sa tim papirima ja treba da idem u opstinu, ili kad uzmem papire da idem na carinu...
Da li se sve to placa, pa posle oni vracaju pare na racun?

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Evo malo detaljnijih informacija oko papira za uvoz vozila bez carine za taxi. Sve počinje od Ministarstva finansija u ul. Admirala Geparta 14, gde na portirnici dobiješ sledeće uputstvo, šta ti je sve potrebno da skupiš od papira.

1. Sam zahtev u kome su navedeni marka, tip, radna zapremina motora i godina proizvodnje, i naravno ko podnosi zahtev.
2. Izvod iz APR-a (Agencija za Privredne Registre) iz koga treba da se vidi da taxi delatnost obavljaš više od 2(dve godine)neprekidno.
3. Fotokopije L K, vozačke dozvole i taxi dozvole.
4. Uverenje poreske uprave tvoje opštine da si izmirio poreze i doprinose.
5. Potvrda Privredne komore Srbije da se Auto ne proizvodi u Srbiji i iz koga se vidi da ima više od 1600 ccm radne zapremine i da je po standardu najmanje EURO 3 (ispod te kubikaže se plaća carina).
6. Uplatnicu na 4520 din.

A da bi dobio potvrdu od Privredne komore Srbije (Resavska 13/II) treba ti sledeće:

1. Zahtev obrazac (dobiješ kod njih popuniš, pečatiraš i potpišeš).
2. Izjavu pod materijalnom i krivičnom odgovornošću da ćeš pomenuti auto koristiti za obavljanje svoje delatnosti. (tu istu izjavu daješ i u Mup-u prilikom registracije).
3. Uverenje da se baviš taxi deletnošću najmanje 2 godine (izvod iz APR-a).
4. Uplatnicu na 3600 din.
Ako imaš sreće (u PKS-e) možeš da dobiješ odmah pod uslovom da je tu osoba koja to potpisuje.

Izvod iz APR-a se plaća 360 din. i dobija se odmah.

E, kad to sve skupiš i platiš odneseš u Nemanjinu 22, i čekaš do 10 radnih dana da potpiše sam Ministar finansija.
Onda te obaveste telefonom da odeš u ul. Admirala Geprata 14 po rešenje, pa sa tim dalje na carinu itd..
Prilikom registracije dobiješ izjavu koju potpisuješ da si upoznat da će se u toku 60 dana vršiti provera preko INTERPOL-a da li je vozilo kradeno u inostranstvu i za to vreme imaš zabranu otuđenja.
Inače ako uvoziš novo vozilo zabrana otuđenja je 5 godina, a za polovno 3 godine, to ti upisuju u saobraćajnu.

I za kraj ponovo u APR podnosiš zahtev da ti se promene podatci (za novi auto) i opet 300 din.

Eto toliko, koliko sam ja upoznat.

as
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kiconix taj Ned 27 Apr 2008, 21:32

E pa ba si upoznat, svaka cast.
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Povratak carine i pedevea

Počalji od mirko taj Pet 11 Jul 2008, 21:10

Nisam protiv da se popune svi ti dokumenti ipak se dobija oko 500e uštede za carinu ok to je uredu ali već za dve godine neće je ni biti kao u hrvackoj za auta iz eu.
Ali nemogu da verujem da niko iz taksi branše koi se tobože bore za sve taksiste nije objasnio da je auto za taksi srestvo rada i da netreba biti oporezovano kao i drugima nama je auto kao nekome kancelarija i to što nismo u pedeveu neznači da nisu mogli uredbom da nas oslobode od poreza i ovako su nam dali zabranu otuđenja za carinu.
Ja sam platio 74680 din porez za moj auto a kolega koi je kupio novu oktaviju trebao je da dobije povraćaj119000 dinara i iz ministarstava finansija su mu poslali obrazloženje da se njegova molba odbija jel nije u sistemu pdvea.
Ja mislim da da neko misli da su taksisti glupi i da se vodi tom logikom da ako neko netraži zašto bi mu dvali Idea
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kiconix taj Pet 11 Jul 2008, 21:31

Kao prvo nama je osnovno sredstvo za rad, zvanicno, taximetar pa zbog toga i ne mozes biti oslobodjen pdv-a.E sad je pitanje gde su ti zlotvori koji se bore za nas (kaobajagi), to su stvari koje bole sve nas.Sto rece jedan kolega , rikse i taximetar oko vrata i peglaj posto imas osnovno sredstvo za rad. 😕 :?:
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vlajko taj Sub 12 Jul 2008, 13:33

as ::

Evo malo detaljnijih informacija oko papira za uvoz vozila bez carine za taxi. Sve počinje od Ministarstva finansija u ul. Admirala Geparta
reci mi molim te da li je postupak isti i za kupovinu novog vozila kod ovlascenog dilera kod nas, tj. da li se ide isto u privrednu komoru ili se to preskace i ide direktno u ministarstvo finansija u Nemanjinoj
Puno hvala

vlajko
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Godina : 50
Datum upisa : 28.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Isto je i za nova i za polovna vozila

Počalji od as taj Ned 13 Jul 2008, 00:15

vlajko ::
as ::

Evo malo detaljnijih informacija oko papira za uvoz vozila bez carine za taxi. Sve počinje od Ministarstva finansija u ul. Admirala Geparta
reci mi molim te da li je postupak isti i za kupovinu novog vozila kod ovlascenog dilera kod nas, tj. da li se ide isto u privrednu komoru ili se to preskace i ide direktno u ministarstvo finansija u Nemanjinoj
Puno hvala
Koliko ja znam isti je postupak i za nova i za polovna vozila. (5.Potvrda Privredne komore Srbije da se Auto ne proizvodi u Srbiji i iz koga se vidi da ima više od 1600 ccm radne zapremine i da je po standardu najmanje EURO 3 (ispod te kubikaže se plaća carina).) Znači moraš iz PKS-a nabaviti pomenutu potvrdu i za novo i za polovno vozilo. Praktično sa tim dokumentom diler rascarinjuje tj. dokazuje da vozilo može da uveze za tebe bez carine. Razlika je u zabrani otuđenja, 3 godine za polovna i 5 za nova vozila. Znači PKS ne možeš da zaobiđeš.

as
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu