Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Taxi registracija i... (2011-2013.god)

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Taxi registracija i... (2011-2013.god)

Počalji od struja taj Sub 05 Maj 2012, 14:35

I ja sam imao slicno iskustvo sa saobracajnom dozvolom.Samo sto je mene sacekalo iznenadjedje prilikom prvog podizanja.Tada su uocili "njihovu" gresku i nisu mi je izdavali dok nisu ispravili.
Trosak je bio na opet "njihov" racun.
A to za putni nalog je istinito.Samo da se namerace eto prijave i to kazna za napraviti ceo temelj velike kuce.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1998
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mirko taj Sre 09 Maj 2012, 22:17

Provereno u Targi o trošku policije se ispravlja .
OBAVEŠTENJE : Danas u kulturnom centru prikazan dugometražni dokumentarni fil o našim taksistima sa stanice Politika propraćeno uz pljesak i ovacije prisutnih bilo je lepo poseti ti se na kolege koi više nisu među nama .
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 46
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fica taj Čet 10 Maj 2012, 19:45

mirko ::Provereno u Targi o trošku policije se ispravlja .
OBAVEŠTENJE : Danas u kulturnom centru prikazan dugometražni dokumentarni fil o našim taksistima sa stanice Politika propraćeno uz pljesak i ovacije prisutnih bilo je lepo poseti ti se na kolege koi više nisu među nama .
Ma nije ni bitno o cijem se trosku ispravlja poenta je da sam auto platio ja kao fizicko lice sa svime sto to podrazumeva(carina,pdv) i hocu da to i pise u saobracajnoj i nevidim cemu taj dodatak PREDUZETNIK zna li iko to da objasni,rastumaci ili da bilo kakvo razumno objasnjenje.

fica
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 132
Godina : 48
Datum upisa : 25.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Pet 11 Maj 2012, 03:31

pauk 523 ::Evo jos jedan dodatak na muku.
Odem danas da podignem saobracajnu predatu 30.12.2011,al kazu mosa.Moraju da unesu ispravku koja ce biti gotova u roku od 48 sati i to (vrh cinizma) o njihovom trosku.Dobro koja je ispravka,cega?
Kazu,mora u saobracajnoj dozvoli da pise da ste taxi vozac-preduzetnik,majmun itd,jer sa tim vozilom obavljate delatnost!?Tako da sam povucen atmosferom javnog pravljenja budalom nekoga ko to nije(ili se bar ne osecam tako) nakratko obustavio rad zemunskog sup-a izgorevsi u pomenutoj atmosferi.
Ni sefica me nije ubedila a ni smirila da im kazem sve sto mi je na dusi.
Al drage moje kolege,drugari sve je to dzabe jer naredba je stigla iz ministarstva a oni moraju da je sprovode.Ocito je neko gore nadrvio onu stvar na nas i to sad ide kako ide a mi naravno cutimo i kenjamo.
Ko glasa za "demokrate" nek potrazi strucnu pomoc.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mirko taj Pet 11 Maj 2012, 14:23

Danas odem do APR/a u zmem potvrdu uradim tehnički dođem do agencije kad :za registraciju taxi vozila potrebno:
-rešenje iz APR
-rešenje novo koje smo dobili i kopija
- kopija sve tri indetifikacione kartice sa taksija
-i potvrda iz AUgustina Neta kopija
ko je ovde lud pa samo ovo izađe oko 2000 din na takse i troškove
a posle za stila još oko 30000 din za polisu takse registraciju
Ova zemlja je puna idijotizma koi nemože da se opiše i definiše da ne znaju da naprave pare nego samo da uzimaju harač i dižu akcize i traže koje kakve paipere po peti putn samo da uzmu pare Biti taksista u ovome gradu je gore nego crni ciganin oni niti registruju one krševe niti ih ko kažnjava .
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mirko taj Pet 11 Maj 2012, 18:33

ZA SVE IZNERVIRANE KOLEGE ZBOG RADI REGISTRACIJE POSETI TE OVAJ SAJT

UPIŠITE SVOJE IME I PREZIME ODGLEDAJTE SNIMAK DO KRAJA
http://www.dilmaza.com/intro/
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od microb taj Pet 25 Jan 2013, 22:21

microb
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 260
Datum upisa : 15.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od as taj Pet 25 Jan 2013, 22:51

E, lepo još hiljadarka!

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 298
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od plavi taj Pet 25 Jan 2013, 23:14

Ko ne menja auto jedino rešenje je da uradi estetski pre registracije. I ona njihova potvrda se sada plaća 343 din................

plavi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 205
Datum upisa : 15.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lektor taj Sub 26 Jan 2013, 15:50

microb ::

Znači nema više fotokopija orginala falsifikata ili kako ono beše... ;dpr;;
lektor
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 236
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sub 26 Jan 2013, 17:23

.......izvod sa rokom vaznosti do 30 dana.
Iz razloga sto se predstavlja lazni prikaz trenutnog stanja prijavljenosti u APR-u.
Ovo je samo "glupi" izgovor za cinjenicno stanje da im treba novac koji mnogi izbegavaju da im placaju. Pa hajde sad tu nesto da promenimo.

Realno, izdavanjem originala se nista ne postize niti se pojava suzbija. Samo se izdaci povecavaju. I jednima i drugima. I prijavljenima i odjavljenima.

Od sada ce se ova procedura odjavljenih obavljati ovako:
- Dodjete u APR i uzmete obrazac za prijavu. Popunite uplatite i ponovo ste prijavljeni.
- Ponovo stanete u red, ovaj put uzmete obrazac (kao prijavljeni) za estetski. Popunite i uplatite.
- Odete na estetski sa originalom, koji je dovoljno samo da pokazete, a koji cuvate za registraciju, i uradite produzenje dozvole.
- Za neki dan odete ponovo do APR-a uzmete obrazac za odjavu. Popunite i uplatite. Time ste mirni godinu dana do dve. Zavisi da li radite ili ne.

Krajnji cilj se nije suzbio samo su se troskovi obavljanja povecali. Nekima se to i u ovom slucaju visestruko isplati od placanja godisnjih dazbina.

A zasto je to sve tako?

Zato sto se moze.
A moze se zato sto nam auto nije priznat kao osnovno sredstvo za rad. I vi uvek mozete da odete i predstavite odjavu kao problem na autu za koji je potrebno duze vreme za opravku. Kada bi auto bio priznat za osnovno sredstvo, onda bi mogli da ogranice vreme odjavljivanja i prijavljivanja jer bi vam za to vreme dok ne radite deo novca bio umanjen ili bi imali neke druge pogodnosti. Dok je auto na popravci. Sto bi pravdali racunima za delove i od servisa. Na koji je opet placen porez ili ti PDV. Ceo krug zatvoren i nema plivanje u mutnom.

Ovako, ko zna on se snasao a ko nije on je u dugu!

struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Sub 26 Jan 2013, 22:05

Odjava iz apr-a nije i odjava sa poreza i doprinosa.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 594
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Ned 27 Jan 2013, 16:46

U pravu si ako mislis da se to NE radi automatski po zahtevu za odjavu iz APR-a.
Ali podnosenjem drugog, posebnog, zahteva i to se uspesno realizuje.

Jer normalno je da se ne mozes odjaviti sa doprinosa a da si prijavljen u APR-u.
Ali, ako se odjavis iz APR-a daju ti mogucnost izbora da li ces da nastavis da polacas doprinose ili ces i njih stopirati.

Dok ne resis problem i ne oporavis se finansijski tj. ne stanes na sigurne noge. Teoretski lepo zvuci, malcice je drukcije u praksi.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Ned 27 Jan 2013, 19:09

Mnogo toga jos uvek se uci,
ajmo dole stigao je taxi......
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 594
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od denije taj Sub 09 Feb 2013, 18:43

Ne mogu da verujem!!!
A niko od nas se ne buni?
Pa ovi na estetskom u svakom momentu mogu za par sekundi da provere da li smo prijavljeni ili nismo u apr-u. Samo stvar dobre volje.
Mislim da bismo malko i o ovome mogli da ih priupitamo

denije
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 16
Godina : 45
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Ned 10 Feb 2013, 12:56

A odakle ti ideja da to njih zanima!? Njima je samo cilj da nam uzmu lovu i ništa više ih ne zanima, A ako proveravaju pa se ispostavi da neko nije u APRu to znači - no estetski-no mani! hihihi
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Ned 10 Feb 2013, 16:31

ajd pitanje!
jel trba lekarsko na estetskom?
negde na TS sam cuo. pricaju taksisti
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 455
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ramplinstinski taj Ned 10 Feb 2013, 17:47

Ma ne, uradio sam ga 5.2.2013 god., jedino ako u zadnjih par dana nisu sta promenili !
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 452
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kosta232 taj Ned 10 Feb 2013, 18:43

Kroz estetski pregled,odnosno kroz klasifikaciju i pogodnost vozila za taksi delatnost grad Beograd godisnje inkasira oko 400000eura,tu lezi jedan deo odgovora o smanjenju broja taksi prevoznika.Sam pregled vozila je neustavan i nezakonit,odnosno direkcija za javni prevoz nije ovlascena za tu vrstu delatnosti,niti ima dozvolu ili resenje ,ili licencu od ministarstva saobracaja.Ima tu jos dosta stvari vezane za tu materiju,kao na primer zasto je auto taksi delatnost jedina sluzba u drzavi koja se bavi prevozom putnika sa tom vrstom pregleda.Svedoci smo svakodnevno da se gradjani prevoze u raspalim autobusima kojima otpadaju delovi,o ispravnosti da ne govorim.Mogao bih jos dosta toga da napisem ali otisao bih presiroko.Samostalni sindikat ce najverovatnije da pokrene pitanje u vezi ovog problema.

kosta232
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 282
Datum upisa : 30.12.2012

http://www.sstviaps.org

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Pon 11 Feb 2013, 00:47

ramplinstinski ::Ma ne, uradio sam ga 5.2.2013 god., jedino ako u zadnjih par dana nisu sta promenili !

HVALA
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 455
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Pon 11 Feb 2013, 00:50

I treba....nisam mogao da verujem pre neki dan kad sam se posle ne znam koliko vremena provozao busom od 29 og do nbga....katastrofa nasta ono lici i zasta ljudi placaju markice....ono ni za stoku nije...treba da ih bude sramota u gradskoj upravi a nas kontrolisu da li smo oprali kola i tehnicku ispravnost sa bodovanjem....katastrofa sta je ono....bukvalno sam zabezeknut,mozes bez problema da navuces neku venericnu bolest,a tu se i mala deca svakodnevno voze???ne daj Boze...gledam onu tablu ispred vozaca...ne mogu da verujem da u takvom brlogu smenu odradjuje....nije ciscena sigurno par godina...jos ne verovatnije da ne padne brajkanima po smenama da sami ociste bar svoj radni prostor...sve u svemu,da sam prinudjen da koristim bus,ne bih im nikad kartu za ono platio

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dr.Agoljub taj Pet 24 Maj 2013, 07:27

kosta232 ::...Sam pregled vozila je neustavan i nezakonit,odnosno direkcija za javni prevoz nije ovlascena za tu vrstu delatnosti,niti ima dozvolu ili resenje ,ili licencu od ministarstva saobracaja.Ima tu jos dosta stvari vezane za tu materiju,kao na primer zasto je auto taksi delatnost jedina sluzba u drzavi koja se bavi prevozom putnika sa tom vrstom pregleda.Svedoci smo svakodnevno da se gradjani prevoze u raspalim autobusima kojima otpadaju delovi,o ispravnosti da ne govorim.Mogao bih jos dosta toga da napisem ali otisao bih presiroko.Samostalni sindikat ce najverovatnije da pokrene pitanje u vezi ovog problema.
Prijatelju,jeste pokrenuli ovo pitanje? nisam odavde

Dr.Agoljub
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 188
Datum upisa : 03.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Sub 15 Jun 2013, 22:02

Upomoć, krajem meseca ističe registracija mom đogatu.Osim klasike(uplatnice i sl.),trebaju li papiri iz APRa i ostale fore u vidu fotokopija dozvole i sl?
Ajd' ako neko zna tačno ili je imao "čast" u skorije vreme.
Zahvalan!bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od as taj Ned 16 Jun 2013, 01:23

U martu sam imao "ćast" i treba će ti iz APR-a dva uverenja, jedno za MUP, a drugo za estetski.
Zahtev za uverenje 120 rsd, a uverenje 820 rsd. iz APR-a
Uverenje iz A. neta za registraciju 343 rsd. za MUP.
Fotokopije sve tri plastike za MUP.

Za drugo se ne sećam, ali kopiraj saobraćajnu, LK, PIB, prvo rešenje iz opštine, pa drugo rešenje iz grada od 2011 kojim se stavlja van snage prvo rešenje.
pozzz.

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 298
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Ned 16 Jun 2013, 09:19

Najlepše hvala.Baš si mi pomogao!Veselje
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Uto 18 Jun 2013, 16:44

i prvo resenje o izlasku na taksi , iz Apr-a ,i ono resenje da se prevodis u preduzimaca (dve strane), a jel ti i estetski blizu?
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1093
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Uto 18 Jun 2013, 18:15

Ukratko...Uzmi uverenja i ponesi po fotokopiju svih dokumenata koje si ikada dobio,a vezani su za taksi....Kao da treba da registrujemo avion za Etihad....
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Uto 18 Jun 2013, 19:54

Završio, prikupio sve papire, uključujući babin rentgen snimak levog kuka, dedine klavikule i srećom, kad smo ih sahranjivali ispala im proteza (trucnuo auto na kamen na Novom), pa sam mogao i to da im dam na uvid!Srećom nisu uzeli , pa ću moći da iskoristim i dogodine za registraciju!
Da nije :d:bilo bi place.

Ili tako nekako!
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Pet 16 Avg 2013, 02:00

Kolega hoće da nastavi da taksira sa ženinim autom koji se inače vodi na njega, a da svoj auto sa TX tablama vrati na BG table i ostavi ženi. Koja je procedura?

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2392
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto bi rekli nasi stari, ne zabijaj trn u zdravu nogu!

Počalji od zlaja taj Pet 16 Avg 2013, 11:27

Zokenzi ::Kolega hoće da nastavi da taksira sa ženinim autom koji se inače vodi na njega, a da svoj auto sa TX tablama vrati na BG table i ostavi ženi. Koja je procedura?
Nista lakse:
dve odjave,
dve nove registracije,
dve nove saobracajne,
dve nove tablice
i na kraju dve novcanice od 5000 din ako to sve sam radi ili jos dve crvene novcanice ako sve radi agencija...
Pozdrav Zlaja Very Happy 
PS. Ziv i zdrav sam ali samo malo umoran od svega... imam i "fractura avulsionis partis proximalis patellae sin. hematros gen. sin."... ali na Aerodromu pomaci su vidljivi!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1542
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Pet 16 Avg 2013, 18:57

Hvala Zlajo! Obradovaću ga, baš affraid ali bitno da je izvodljivo.Staro pravilo kaže da nikom nije potreban odmor kao onom ko se upravo vratio s godišnjeg odmora Veselje 

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2392
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dr.Agoljub taj Sub 17 Avg 2013, 01:20

zlaja ::
i na kraju dve novcanice od 5000 din ako to sve sam radi ili jos dve crvene novcanice ako sve radi agencija...
Interesantno da jos niko nije postavio pitnje zasto se sve placa,kod nas i u okruzenju nisam odavde 
Uskoro ce mo znat odgovor.

Dr.Agoljub
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 188
Datum upisa : 03.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 17 Avg 2013, 10:16

Prosto.....da bi neko uzeo pare.
Danas je nas 99% egzistencijalno ugroženo zbog korumpiranosti trenutnog političkog sistema i pohlepe domaćih i stranih tajkuna sakrivenih iza raznih korporacija i fondova registrovanih u poreskim rajevima
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3638
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Promena adrese stanovanja

Počalji od struja taj Sub 05 Okt 2013, 16:12

Da li je nekome poznato sta se radi u slucaju promene adrese stanovanja i da li se pri tome moraju menjati i podaci u A.Neta?

U redovnim situacijama pri zameni adrese kolege su odlazile, posle promene u licnoj karti, do APR-a i uz zahtev o promeni podataka menjali staru za novu adresu. Zatim odlaskom u A.Neta sa tom potvrdom menjali adresu na plastikama. A u isto vreme sa potvrdom iz APR-a odlazili i pravili drugi ili prepravljali stari pecat. I taj krug izgleda u principu tako.

Ali se, u krugu razgovora, postavilo pitanje.
Da li se sa promenom adrese u licnoj karti mora promeniti i adresa u APR-u kao i na plastikama. Zar nije dozvoljeno da preduzetnikova firma bude prijavljena na jednoj adresi a on stanuje na nekom drugom mestu.

Vezuje li se nama mesto boravka sa adresom sedista firme?
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu